“Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği” Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Torun, “İstanbul’un Kongre Elçisi Olun!” programına “No Dig 2015 Kongresi” alınma süreci başarı hikayesini paylaşmak üzere konuşmacı olarak katıldı.

İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun (ICVB) uluslararası kongre ve toplantıların İstanbul’a kazandırılması amacı ile ikincisini düzenlediği “İstanbul’un Kongre Elçisi Olun!” programı ve ödül töreni Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşirildi. Törende dünyada 7. Kongre Şehri konumuna yükselen İstanbul’un bu konuma gelmesinde katkılarından dolayı 109 kongre elçisine onur plaketleri verildi.

Törene Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, ICVB Başkanı Murat Yalçıntaş, ICVB Yönetim Kurulu Üyesi THY Genel Müdürü Temel Kotil konuşmacı olarak katıldılar. Toplantıda ayrıca TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TUROB Başkanı Timur Bayındır, TUREB Başkanı Şerif Yenen, TÜROFED İkinci Başkanı Seçim Aydın, SKAL İstanbul Başkanı Vedat Bayrak, gibi turizm meslek örgütlerinin Başkanlarının yanı sıra sektörün önde gelen isimleri de yer aldı.